Her Gün Kolayca Uygulayabileceğiniz Pratik Bakım Yöntemi

Yoğun günlük hayat temponuzun arasına kendinize bakım yapmayı bir türlü sıkıştıramıyor musunuz? Üşeniyor, yorgun oluyor, kendinizle ilgilenecek vakti bir türlü bulamıyor musunuz? Öyleyse bu yazı tam size göre. Çünkü gün içerisinde uygulayabileceğiniz oldukça pratik bakım yöntemlerini sizin için derledik.

Güne başlarken ilk yapacağınız şey yaklaşık bir dakika kadar pencerenin önünde durarak derin derin nefesler almak olsun. Duşa girmeden önce orta sertlikte bir fırçayla vücudunuza masaj yapın. Bu vücutta biriken ölü hücreleri kolaylıkla atmanızı sağlayacaktır. Ardından ılık suyun altına girdiğinizde kaslarınız gevşeyecek ve güne güzel kokularla başlayacaksınız.

Duştan çıkınca güzelce kurulanın ve kullandığınız vücut sütü ya da yağıyla kendinize bir iki dakika masaj yapın. Bu vücudunuzun nemlenmesini ve rahatlamanızı sağlayacaktır. Hemen ardından roll-on sürün koltuk altlarınıza ve gözeneklerinizi sıkıştırmak için tonik kullanın. Hafif bir makyajın ardından saçlarınızı hafif yumuşaklıkta bir fırçayla tarayın ve şekillendirin.

Öğlen makyajını tazelemeyi unutmayın. Akşam eve geldiğinizde uygun ürünlerle makyajınzı çıkarın ve kendinizi 15 dakikalık bir duş seansına sokun. Ardından sabah uyguladığınız duş sonrası ritüelleri tekrarlayın. İşte! Günlük bakımınız tamam.

Leave a Reply